Agroturystyka nad Bugiem

Wakacje nad Bugiem

Polska w wielu miejscach ma wyznaczone granice, które ciągną się wzdłuż naturalnych elementów krajobrazu. Najlepszym przykładem jest wschodnia część, gdzie wzdłuż znacznej części granicy płynie rzeka Bug.

Z myślą o turystach, nie tylko z naszego kraju, powstaje agroturystyka nad bugiem. Skorzystanie z wypoczynku w tym miejscu jest dobrą alternatywą dla innych regionów, bardziej obleganych przez turystów. Nieprzeceniona jest tutaj cisza i spokój, jakich trudno szukać w dużych miastach.

Wartym odwiedzenia rejonem jest Nadbużański Park Krajobrazowy. Na jego obszarze możemy podziwiać meandry i dolinę rzeki Bug, w tym liczne starorzecza i odnogi. Brak w pobliżu wielkich zakładów produkcyjnych sprawia, że w tym miejscu znajdziemy czyste i zdrowe powietrze.

Agroturystyka nad bugiem to dobry sposób na spędzenie wakacji. Swoje miejsce znajdą tu wędkarze, rowerzyści i miłośnicy pieszych wędrówek. Wiele gospodarstw agroturystycznych zlokalizowana jest bardzo blisko rzeki oraz licznych w tym rejonie szlaków turystycznych i dydaktycznych. Skorzystają z nich nie tylko rodzice, pragnący odpoczynku w miłej atmosferze, ale również dzieci. Na szlakach są postawione tablice tematyczne, dzięki którym można bliżej poznać te rejony, zamieszkujące je zwierzęta, a także rośliny porastające obszar doliny Bugu.

Z zalet, jakie posiada agroturystyka w okolicach Bugu, można również wymienić możliwość pływania kajakiem. Jest to dobry i sprawdzony sposób na aktywny wypoczynek. W dolinie Bugu możemy podziwiać piękne, naturalne krajobrazy. Spływ po rzecze dostarcza nam niezapomnianych wrażeń, którymi możemy się podzielić po powrocie ze znajomymi.

About the author