Atrakcje turystyczne Warszawy

Warszawa, Stolica Polski to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w naszym kraju. Nic dziwnego, bowiem w mieście aż roi się od zabytków i ciekawych miejsc. Mimo wojennych zniszczeń i silnych wpływów późniejszych czasów komunistycznych, Warszawa zachowała swój niepowtarzalny charakter i wyjątkową urodę.
Trudno tak naprawdę wskazać, które atrakcje turystyczne Warszawy cieszą się największą popularnością. Bez dwóch zdań oblegane jest Stare Miasto z centralnymi punktami – Zamkiem Królewskim i Kolumną Zygmunta. Ale Warszawa to nie tylko starówka. Część podróżników duszy i serca miasta szuka w pięknych, choć ciasnych zaułkach Starej Pragi. Będąc w Warszawie, nie sposób też pominąć dumę miasta, czyli barokowy pałac w Wilanowie.
Warszawa to również niezliczone zabytki sztuki sakralnej, z kościołem św. Anny na czele. Sympatycy sportu z chęcią odwiedzą nowoczesne stadiony – Narodowy oraz Legii. Warszawa to też mnóstwo eleganckich lokali rozrywkowych oraz restauracji. Wszystko to sprawia, że wizytę tu trzeba sobie zaplanować na przynajmniej tydzień. Na szczęście łatwo przemieszczać się po mieście, a chętni mogą nawet pojeździć zabytkowym tramwajem. Szerokie jest też zaplecze noclegowe. Bez trudu znajdziemy hotel w centrum miasta lub też według preferencji w pewnym od niego oddaleniu.

About the author