Blachy mosiężne CuZu37

Jaki kolor dachu wybrać?

Nie od dziś wiadomo, że dom jest wizytówką człowieka. Każdy, to nas odwiedza, swoje pierwsze wrażenie buduje jeszcze zanim przekroczy próg. Dlatego warto zwrócić uwagę na wygląd zewnętrzny naszego lokum. Elementem, który stanowi uwieńczenie całej budowli, jest dach. W zależności od preferencji może być zrobiony z blachy lub standardowo z dachówek. Jego kolor, choć mogłoby się zdawać przypadkowy, czasem odzwierciedla preferencje właścicieli.
Standardowym kolorem dla dachu jest czerwony. Najczęściej możemy go zobaczyć na blokach i domach jednorodzinnych. Inny równie częsty to zielony. On jednak może zlewać się z wysokimi drzewami. Będzie to dobre, gdy chcemy trochę ukryć naszą posiadłość. Inne kolory są już trochę mniej popularne. Zdarza się zobaczyć dachy niebieskie. Jednak takie ulegają szybkiemu zabrudzeniu. Kolor czarny z kolei bardzo przyciąga promienie słoneczne. Kluczowym elementem przy wyborze koloru dachu powinny być ściany. Całość powinna ze sobą współgrać. Jeśli żółty wpasuje się w otoczenie, może wyglądać ładnie, mimo iż niespotykanie.

tags: blachy odlewane 5083, rury mosiężne CuZn39Pb, blachy miedziane miedź odtleniona SF-Cu/SE-Cu, blachy miedziane miedź beztlenowa OF-CU, spongiolit

About the author