Mapa Europy Europa

Turystyczna mapa Włoch

Wybierając Włochy na cel letniego urlopu kierujemy się przede wszystkim chęcią zobaczenia największych atrakcji turystycznych tego kraju. Jedni z nas organizują podróż samodzielnie zamawiając hotele i bilety lotnicze, inni korzystają z usług doświadczonych touroperatorów. Niezależnie od sposobu organizacji podróży do Włoch pobyt w tym kraju jest zawsze wielką przygodą.
Urlop ma jednak ograniczenia czasowe, więc ogranicza nam w ten sposób możliwość zobaczenia wszystkich ciekawych obiektów przyrodniczych czy historycznych. Turystyczna mapa Włoch to setki ważnych, niezwykle interesujących miejsc, do których warto pojechać.
Każdy podróżujący powinien odwiedzić stolicę państwa – Rzym. Wśród zabytków tego miasta największe wrażenie robią te z okresu Cesarstwa Rzymskiego oraz z epoki włoskiego renesansu. Obowiązkowym punktem programu trasy po Rzymie jest Watykan i jego zabytki. Po trudach zwiedzania warto udać się na wybrzeże i odpocząć w jednym z urokliwych miasteczek nad Morzem Śródziemnym, aby nabrać sił przed dalszą podróżą po Italii.

About the author