Toskania wycieczki

Toskania – kiedy jechać?
Toskania uchodzi za jeden z najpiękniejszych regionów we Włoszech. Słynie z malowniczych, naturalnych krajobrazów, pysznej kuchni i doskonałych win. Stolicą tej włoskiej krainy jest Florencja, która co roku przyciąga tłumy turystów. Warto wybrać się również do mniejszych, urokliwych miasteczek, takich jak: Siena, Montepulciano, czy Volterra. Kiedy najlepiej jechać do Toskanii?

Wycieczka do Toskanii latem

Lipiec i sierpień to w Toskanii najcieplejsze miesiące. Zwykle ci, którzy lubią upały, będą więc wniebowzięci. Podczas wycieczek objazdowych mogą być one jednak dość uciążliwe. Do byłej krainy Etrusków śmiało można wybrać się też poza sezonem, na przełomie września i października.

Toskania jesienią

We wrześniu i w październiku nadal jest tu ciepło. Wskaźniki na termometrach wciąż przekraczają 20 stopni. To, co zachwyca turystów przyjeżdżających tu jesienią to różnorodność barw i piękne nasłonecznienie terenu. Sprzyja to robieniu fantastycznych zdjęć i aktywnościom na świeżym powietrzu.

Toskania wycieczki cieszą się dużym powodzeniem. Najdogodniejsze pory roku do spędzania tam wolnego czasu, to lato i jesień.

About the author