Turystyka rowerowa

Turystyka rowerowa to sposób spędzania wolnego czasu na rowerze. Ważne, aby tego rodzaju podróże nie były związane z wyścigami lub typowo celowymi przejażdżkami.

Turystyka rowerowa ma coraz szersze grono zwolenników. Rower pozwala przemieszczać się w tempie umożliwiającym zapoznanie się z walorami otoczenia, dostarcza nam ruchu na świeżym powietrzu i może jeździć na nim w zasadzie każdy. Podróże rowerowe będą wspaniałym pomysłem na jednodniowy wypoczynek, weekend oraz dłuższy urlop.
W Polsce mamy coraz więcej ścieżek rowerowych, poprowadzonych przez atrakcyjne przyrodniczo tereny. Obok nich powstaje przyjazna rowerzystom infrastruktura, dzięki czemu tego rodzaju turystyka staje się coraz bardziej popularna. Rajd rowerowy może być wspaniałą przygodą dla rodzin z dziećmi, młodzieży czy seniorów.
Osoby posiadające przygotowanie do większego wysiłku powinny zaplanować podróże na trudniejszych, dłuższych trasach. Długodystansowa wyprawa może obejmować różne kraje. Tego typu podróże pozwolą zobaczyć z bliska życie tamtejszych ludzi.

About the author