Wady zwiedzania z przewodnikiem

Jeśli chcemy dokładnie zapoznać się z jakimś nowym dla nas miejscem, zwykle korzystamy z usług przewodnika. To on pokazuje nam różnorodne zabytki i o nich po prostu opowiada. Niestety, podróże z przewodnikiem mają również swoje wady. Co więc do nich należy?

Po pierwsze, jeśli chcemy skorzystać z usług przewodnika, to oczywiste, że musimy za to zapłacić. Cena wcale nie będzie niska, tym bardziej, gdy sami organizujemy wycieczkę. Wtedy stracimy mnóstwo pieniędzy, a przy tym nie możemy mieć pewności, że przewodnik dokładnie wywiąże się ze swoich obowiązków. Co więcej, czasem takie zwiedzanie bywa po prostu nudne. Nie każdemu odpowiada turystyka polegająca na ciągłym chodzeniu i odwiedzaniu zabytków. Jeśli więc sami nie jesteśmy jej miłośnikami, powinniśmy zrezygnować z usług, jakie zaproponuje nam przewodnik.

Samodzielnie musimy więc ustalić, jaka forma podróży będzie dla nas najlepsza i po prostu najprzyjemniejsza. To my mamy przecież dobrze się bawić na swoich wczasach bądź zwykłych wycieczkach.

About the author