Wakacje w Gruzji

Marzą Ci się wakacje pełne kolorów, pysznej kuchni i przyjaznych ludzi? Wybierz Gruzję, to idealne miejsce na efektywny wypoczynek i piękne miejsce, które zachwyca turystów z całego świata. Ale Gruzja to także miejsce pełne kontrastów, bardzo zróżnicowane klimatycznie. Poniżej kilka rad w sprawie wyjazdu do Gruzji.

Każdy, kto wybiera Gruzja wakacje raczej myśli o tym, żeby aktywnie spędzić czas, dlatego też bardzo ważne jest zabranie odpowiedniej garderoby. Przydadzą się rzeczy zarówno na upały, jak i na mrozy. W Tbilisi lub Batumi pewnie zastaniemy upał, ale już w Guduari możemy spotkać śnieżycę. Dlatego też warto zabrać ciepłe ciuchy. Z miast niewątpliwie zachwyci Cię Tbilisi, gdzie idealnie widać tamtejszy folklor, zróżnicowanie, przywiązanie do kuchni i kultury. W nocy każdy na chwili wstrzyma oddech, kiedy zobaczy słynną Aleję Rustaweli.

Kolejnym punktem na mapie są Kazbegi z górą Kazbeg. Wielu, nie bez przesady powie, że właśnie po to przyjeżdża się do Gruzji: żeby zobaczyć Kazbegi. Jednym z najstarszych miejsc w Gruzji jest z kolei Mccheta, tam też znajduje się wpisana na listę zabytków UNESCO katedra Sweti Cchowelli. Fanów starych zabytków zachwyci niewątpliwie skalne miasto w Wardzii. Mieści się tam ponad 3 tysiące komnat wykutych w ścianach. Drugim skalnym miastem jest Upliscyche.

Gdzie wybrać się, kiedy chcemy przeżyć prawdziwe Gruzja wakacje? Oczywiście, że do Batumi. Batumi samo w sobie jest przepiękne i posiada jeden z najważniejszych kurortów wypoczynkowych. Zaskakująca jest też tu architektura ? mieszanka dawnej zabudowy z socrealistycznymi blokami. Ale w Batumi możemy zachwycić się też piękną promenadą i kamienistą plażą. Każdy, kto poszukuje spokoju wśród szumu wody, powinien wybrać się natomiast na magnetyczne plaże w Ureki. Czarny piasek na plażach w Ureki uchodzi za zdrowy i zbawienny dla człowieka, podobno działa świetnie na wygląd ciała. Punktem obowiązkowym jest też zamek Chertwisi ? jeden z najstarszych zamków w kraju, który mimo zaniedbania i tak robi duże wrażenie.

About the author