Wycieczka do Wilna

Niezapomniana wycieczka szkolna
Organizowanie wycieczek szkolnych kojarzy się opiekunom z jednodniowymi wyjazdami do Warszawy, Krakowa czy innych większych polskich miast. Warto jednak zastanowić się nad podróżami również poza granice naszego kraju.

Ciekawym pomysłem może okazać się odwiedzenie stolicy Litwy. Zarówno dzieci, jak i nauczyciele na pewno nie będą się tam nudzić. Już nawet sam fakt wyjazdu za granicę, inny język i odmienna nieco kultura z marszu zaciekawi każdego. Wycieczka do Wilna nie tylko pozbędzie się corocznej monotonności, ale także pozwoli odkryć i lepiej poznać wiele wspaniałych miejsc.

Jednym z głównych celów z pewnością byłoby tamtejsze Stare Miasto. Cudowna wileńska starówka widnieje na liście UNESCO i bez cienia wątpliwości zasługuje na poświęcenie jej należytej uwagi. Liczne kościoły, place, Ostra Brama to tylko namiastka tego co tam czeka.

Oczywiście nie tylko zabytkami Wilno zachęca. Warto też spróbować tamtejszego jedzenia. Naturalnie nie trzeba specjalnie oddalać się od zabytków, aby znaleźć miejsce na posiłek. To właśnie głównie w centrum miasta zlokalizowane są restauracje. Kuchnia na pewno trochę przypomina polską, ale w takim miejscu to klimat nadaje smak.

About the author