Wyprawa do Nepalu

  • 15 sierpnia 2022
  • 0 Comment
  • 22 Views
  • 0 Like

Wyprawa do Nepalu – odkryj piękno kraju u podnóży Himalajów
Nepal jest położony w trudno dostępnej części Himalajów, co sprawia, że do dzisiaj jest jednym z najdzikszych i najbardziej wymagających kierunków podróży. Nepal graniczy z Chinami oraz Indiami, a jego terytorium w 80% pokrywają góry o średniej wysokości 6 tysięcy metrów n.p.m. Brak dostępu do morza sprawia, że wyprawa do Nepalu może się odbyć tylko drogą lądową lub powietrzną. Mimo, a może właśnie z powodu swojej niedostępności, Nepal kusi podróżników pięknem krajobrazów, wyjątkowym klimatem i niezwykłą kulturą.
Nepal to kierunek często wybierany przez himalaistów, którzy chcą zmierzyć się z potęgą nepalskich ośmiotysięczników, zwieńczonych potęgą najwyższego szczytu na świecie, czyli Mount Everest. Jednak oprócz tego, Nepal ma do zaoferowania dużo więcej atrakcji. Jeżeli więc marzysz o wyprawie do kraju kontrastów, w którym mieszają się różne religie, Nepal będzie idealnym kierunkiem.
Ze względu na to, że Nepal jest jednym z najsłabiej zurbanizowanych krajów na świecie, próżno szukać tutaj pięciogwiazdkowych hoteli all-inclusive. Nie znajdziemy tutaj zatłoczonych kurortów, ale w zamian Nepal oferuje majestatyczne góry, a także dziewiczą dżunglę, w której możemy podziwiać dzikie nosorożce w naturalnym środowisku. Doskonałym pomysłem będzie zgubić się w uliczkach miasta Katmandu, które jest stolicą Nepalu i zachwyca turystów zabytkami, wpisanymi na listę UNESCO.

About the author